Locul doi suntem noi

3588__6435__land517_513X396

Dupa o oarecare cadere de forma cu un egala si o infrangere suprinzatoare cu “sfintii” de la Southampton chiar pe Anfield, urmata apoi de eliminarea din Cupa Ligii pe Old Traford, Liverpool FC is back in business! Au invins aseara fara probleme la ultima clasata, Sunderland, 3-1 si au urcat iarasi in clasament, pana pe pozitia secunda, la egalitate cu “Spurs” si cu 2 puncte mai putin decat Arsenal. La pauza scorul arata deja doua reusite pentru cormorani, semnate de cei doi S-atacanti, Sturridge si Suare. Dupa pauza gazdele au redus din diferenta, pentru ca apoi uruguayanul sa-si realizeze dubla, dedicata fetitei sale nou nascute.

1660__1394__luis01_513X396

Urmeaza 3 meciuri usoare din care cormoranii ar putea aduna maximul pentru a intalni  apoi intr-un derby interesant pe “tunari”. Dar… depinde cum va evolua pana atunci si clasamentul Premier League, in care momentan campionii ocupa locul 12. 😀

Posted on 30/09/2013, in Liverpool FC and tagged , , , , , . Bookmark the permalink. Leave a comment.