Invincibili. Liverpool – Spurs 3-2

Liverpool continua forma buna in campionat cu o noua victorie pe Anfield. A fost duelul celor mai in forma echipe ale noului an. Si a iesit un meci foarte frumos. Cormoranii au deschis rapid scorul prin Markovic dupa un sfert de ora, dar londonezii au revenit rapid prin cel mai in forma om al lor, Kane. 1-1 la pauza., dupa o repriza cu joc rapid de la o poarta la alta si o faza controvesata la interventia lui Mignolet. In actul secund, chiar la cateva minute de la reluarea jocul Sturridge a obtinut un penalty clar si Stevie G. a transformat in stilul sau, in plasa laterala. 2-1!

Din acel moment arbitrul a intors armele catre Liverpool permitandu-le “cocosilor” sa inscrie din offside. Ia “ingalbenit rau” dar i-a si scapat de o elimare, cel putin. In final, mutarile lui Rodgers s-au dovedit a fi, probabil, cele mai inspirate din acest sezon. Lallana si Balotelli au contribuit la golul victorios din finalul partidei. De asemenea foarte utila a fost si urcarea lui Can la mijloc in locul lui Gerrard.

Premier League ia o pauza. Urmeaza FA Cup si Europa League. YNWA!

Posted on 11/02/2015, in Liverpool FC and tagged , , , , , . Bookmark the permalink. Leave a comment.